İçeriğe geç

Kripto para borsası ve Labrabot

Uyarı: yazılım benim ve arkadaşlarımın uzun zamandır kullandığı bir yazılımdır. Fakat kesinlikle “her zaman sadece” yazılıma güvenerek yatırım yapmayın. Yazılım bir çok farklı veri sunuyor bu verileri kendi stratejinizle birleştirerek kullanmanızda fayda var.

Uyarı2: Eğer kripto para borsasına hakim değilseniz lütfen yazılıma güvenip yatırım yapmayın.

Eğer borsa ile ilgileniyor ve yatırım yapıyorsanız hayatınızın büyük bir kısmını borsa sitelerinde analiz yapmak için harcıyor olabilirsiniz. Benim ve arkadaşlarımın vakti değerli olduğu için bu duruma çözüm olarak bir yazılım geliştirdik. Kendi aramızda kullandığımız kripto para borsasını anlık olarak takip edip, geri bildirimler veren yazılımımızı değerlendirmek istedik. Aynı zamanda görevini tamamlamış ve süresinin dolmasına yaklaşık 20 gün kalmış boşta bir sunucumuz var. Bu sunucuyu ve yazılımı Telegram kanallarımıza bağlayarak sizlerin kullanımınıza açmak istedik. 15-20 gün boyunca tamamen ücretsiz olarak yazılıma erişip kullanabilirsiniz.

Yazılımı geliştirirken Binance borsası için geliştirdim. Fakat Binance borsasından referans alan herhangi bir website üzerinden yatırım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bazı Türk borsalarında/sitelerinde yapılan işlemler anlık olarak düşmemektedir. Bundan dolayı yatırım işlemlerinizi yaparken piyasa değerlerini mutlaka kontrol edin.

Yazılımın aslında birden fazla özelliği bulunmakta. Özellikleri aşağıda listeliyorum. lütfen hepsinin ne işe yaradığını detaylı okumadan kullanmayın.

Hareketli Piyasa Tespiti

Geliştirdiğimiz algoritma anlık olarak Binance borsasında bulunan bütün kripto para birimlerini analiz eder ve belirli süreler boyunca anlık dalgalanmalar yapan kripto para birimlerini mesaj atar. Hareketlilik devam ettiği sürece mesajını yeniler. Fakat Binance üzerinde çok fazla kripto para birimi olduğu için çok fazla dalgalanmalar yaşanmaktadır. Bundan dolayı yazılım çok fazla sinyal yollamakta. Hareketli piyasa tespiti için ayrı bir Telegram grubu oluşturduk. Çünkü hızlı yoldan yatırım yapmak için hareketli piyasaları takip etmek çok önemli. geliştirdiğim bu yazılımın bunu çok iyi yaptığını düşünüyorum. Demo videosu(Video anlık olarak alınmıştır. üzerinde hiç bir oynama bulunmamaktadır.) aşağıda.

Hareketli piyasa Telegram grubunda sizleri tek tip mesaj karşılamakta. Bu mesaj tipi ve örneği aşağıda belirtilmiştir.

#HareketliPiyasa Tespiti
20S FLAG!
SYM: IOTXUSDT
Fark :1.7

Hareketli Piyasa mesajının anlamları aşağıda belirtilmiştir.

10S Flag = %10 fiyat farkı , 20s Flag %20 fiyat farkı , Flag önüne gelen sayının paranın kendi değerine göre %lik değişimi olarak adlandırabilirsiniz.

SYM : Sembol anlamına gelmektedir. Binance borsasında bulunan kripto para birimlerinin değerleri yazılımımızda USDT ile karşılaştırılmaktadır.

Fark : Para biriminin hacim farkı.

Bazı durumlarda yazılım size gönderdiği mesajın başında uyarılar yazabilir. Bu durumlar ve anlamları şöyledir :

Price : Para biriminin günün en yüksek değerine ulaştığını belirtir.

Volume : Para biriminin günlük en yüksek piyasa hacmine ulaştığını belirtir.

Kripto Para sinyalciler ve Yapay zeka analizi

Telegram kanalında labrabot her 1 saat’te bir benim belirlediğim 14 farklı para birimini inceler ve yaklaşık 20 farklı kaynaktan gelen sinyalleri okuyarak analizde bulunur. Bazı para birimlerinin popülerliğine göre gelen sinyal sayısında farklılıklar bulunabilir.

Labrabot’un takip ettiği para birimleri :

“DASH”,”Bitcoin”,”XRP”,”ethereum”,”vechain”,”stellar”,”neo”,”ravencoin”,”tezos”,”wazirx”,”matic-network”,”EOS”,”enjin-coin”,”binance-coin”

Gelen sinyalcilerin sinyal sayısına göre basit bir algoritma ile size sat , satma veya kararsızım tarzında uyarılar vererek bir sonraki hamleniz için yardımcı olur. Aynı zamanda eğer elinde bulunan veri sayısı yeterli ise geliştirdiğim yapay zeka algoritmasını çalıştırır. Bu durumda size 24 saat içerisinde para biriminin değişimini ve parantez içerisinde +- gibi semboller yazar.

Yani bu noktada yazılım ilk önce gelen sinyalleri inceleyerek belirlediğimiz matematiksel algoritmayı çalıştırır. Eğer gelen sinyal verilerine ve normal verilere güvenirse yapay zeka algoritmasını çalıştırarak 2. filtrelemeyi yapar. Yazılım güçlü sinyal veriyorsa; fakat yapay zeka analiz algoritmasını çalıştırmıyorsa bunun sebebi bir düşüş veya yükseliş yaşayacağından değil elinde veri bulunmadığından dolayı kaynaklanabilir.

Yapay zeka’nın bize ne anlatmaya çalıştığını nasıl anlarız?

Yapay zeka size 4 adet sembol göndermektedir. Bu semboller’de eğer + baskın ise para biriminin değerinin artacağı yönündedir. Eğer – baskın ise para biriminin değerinin azalacağı yönündedir. Eğer +- eşit veya 4 adet sembol yerine daha az sembol bulunuyorsa eksik sembol kadar algoritma kararsızdır.

Balina Tespiti

Yazılım aynı zamanda dünya üzerindeki bütün kripto para transferlerini(etherscan.io adresinden) takip ederek balina saldırısı(tek seferde yüklü meblağlarda alışveriş yaparak paranın değeri üzerinde oynama yapmak) yapmaya çalışan cüzdanları tespit eder. Algıladığı tehditlere göre size uyarı gönderir. Fakat şurada ben şöyle bir kısıtlama getirdim: Yazılım sadece belirli bir borsadan diğer bir borsaya giden alışverişleri uyarı olarak gönderir. Yani borsaya ait olmayan cüzdandan cüzdana giden transferler borsa üzerinde bir etki bırakmayacağı için uyarı mesajı gönderilmez.

Örnek :

Miktar:1550
Coin: #BTC
Dolar karşılığı : 15122039
Nerden : Okex
Nereye: Binance

Telegram Linkleri

Yazı uzadıkça uzadı fakat bütün detayları lütfen okuyarak oynayın. Hareketli piyasa botu çok fazla mesaj gönderdiği için ona ayrı bir kanal oluşturduk. Aşağıda 2 farklı kanal var 2sine de katılabilirsiniz.

Hareketli Piyasa:

https://t.me/joinchat/AAAAAFT7bp7XockgvpZ-uQ

Balinaalarmı,kripto para analizi , yapay zeka barındıran telegram botu :

https://t.me/joinchat/AAAAAFliPBjYiKAWuyQWGg

Not:Eğer kripto para borsasına hakim değilseniz lütfen yazılıma güvenip yatırım yapmayın.

Yazıyı sizlere yetiştirmek için hızlı yazdım, yazım hataları olabilir kusura bakmayın. Sonradan üzerinden geçeceğim.

sorularınız ve önerileriniz için :

enis@enisgetmez.com

https://instagram.com/enisgetmez

Tarih:Uncategorized

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir